Leopold Franzens University Innsbruck

Erasmus v srdci Alp

Vít Brejša (Semesters:autumn 2015)
Erasmus v Innsbrucku můžu jen doporučit. Je to bezpochyby jedna z nejlepších zkušeností mého života. Bydlení - kolejí zde není nazbyt, pokud však budete hledat s dostatečným předstihem, nějaké dostanete; koleje nejsou ani nejlevnější (cca 350 € za samostatný pokoj), ale jsou hezčí než v ČR a ze stipendia je pokryjete Škola - není třeba se strachovat, že by člověk nezískal potřebných 20 kreditů, s výběrem vám pomůže místní ochotná koordinátorka; zdejší přednášející jsou většinou poutavější než na co jsem zvyklý z ČR; nároky pro exchange studenty nejsou nijak vysoké (relevantní pouze pro studenty práva, ostatní nemůžu hodnotit) Volný čas - Innsbruck je město sportu, pro toho kdo rád provozuje jakékoli horské sporty ideální místo. Noční život zde jede opravdu každý den v týdnu. Co se týká kulturního vyžití, konají se v Innsbrucku poměrně často kocerty docela velkých hvězd (tento semestr Parov Stelar či David Guetta), je zde také kongresová hala, kam se dá čas od času jít na koncerty kvalitní vážné hudby. Kdyby někoho zajímalo cokoli ohledně Erasmu v Innsbrucku, můžete se na mě obrátit přes mail 392828@mail.muni.cz

Studying in movement

Nikola Horká (Semesters:autumn 2014)
The city of Innsbruck is full of potential for students who love all kind of sport activities and love to be out doors. The university is like a mirror to the active multicultural people.

Mnoho důvodů pro Innsbruck

Klára Matěnová (Semesters:autumn 2013)
Důvodů, proč jet do Innsbrucku, existuje hodně. Určitě v neposlední řadě\r\nstojí za zmínku nádhera města vystavěného v údolí čisté řeky Inn, krásné\r\nhory všude okolo a s tím spojené příležitosti k turistice i k lyžování, ale\r\ntaké dobrá pozice pro cestování do Itálie (např. Verona, Benátky, Brixen),\r\nNěmecka (např. Mnichov) či samozřejmě Rakouska. A když k tomu přidáte ještě\r\ndobrou univerzitu, praktičtější výuku a otevřené pedagogy, snad již není\r\nnic, co by vám zde mělo chybět.

Innsbruck - nádherné město a kvalitní studium

Lenka Pekařová (Semesters:year 2012)
Rakousko je velmi přátelská země, která neleží na druhém konci Evropy,\r\ntakže v případě potřeby se relativně snadno dá dojet domů. Innsbruck sám o\r\nsobě je navíc nádherné město v údolí obklopeném alpskými velikány, jímž\r\nprotéká majestátní řeka Inn. Každý, kdo Innsbruck jednou navštíví, zamiluje\r\nsi ho navždy. Ráno si prostě nazujete boty a nasadíte baťůžek a můžete\r\nvyrazit objevovat jejich krásy pěškobusem rovnou z kolejí. Na univerzitě\r\njsou rovněž velmi milí, přátelští a vstřícní a ne všichni učitelé jsou\r\npraví "Tyroláci", takže většinou je jim i rozumět... :) Velmi kvalitní je\r\nnapř. struktura a výuka předmětů z oboru mezinárodního práva veřejného.

Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014