University of Zagreb

Chorvatsko tak jak ho neznáme

Michaela Frydrychová (Období: jaro 2016)
Při pobytu v Zagrebu budete mít pocit jako doma, jelikož toto město dost připomíná Brno a to nejen svou rozlohou, ale také např. proto, že Národní divadlo bylo navrženo stejnými architekty jako Mahenovo divadlo v Brně. Studium na této univerzitě doporučuji zejména těm, kteří se zajímají o IT právo, jelikož univerzita nabízí celou škálu zajímavých předmětů z tohoto oboru. Komunikace s univerzitou probíhala bez problémů a přijímací proces se řešil elektronicky. Ubytování za rozumnou cenu je možné na kolejích, z nichž některé prošly v průběhu uplynulého roku rekonstrukcí a mnohé z nich disponují i menzou, kde se dá levně najíst.

Skvělá zkušenost

Vendula Kraslová (Období: jaro 2015)
Erasmus je dle mého názoru úžasná zkušenost, díky které člověk může studovat v cizím jazyce a oprášit tak i trochu zapomenutou odbornou angličtinu, pozná novou kulturu a studenty z různých koutů světa. Na univerzitě v Záhřebu si student může vybrat z celkem rozsáhlé nabídky předmětů v angličtině a dokonce absolvovat i týdenní studijní kurzy mimo Záhřeb. Učitelé jsou zde navíc velice příjemní. Co se týče studijního života, tak nudit se zde rozhodně nebudete, protože ESN neustále pořádá výlety či nějaké akce pro zahraničí studenty. Rozhodně si nesmíte nechat ujít uvítací týden, který se koná ještě před začátkem semestru a během kterého poznáte další erasmáky a zažijete spoustu legrace. Díky zahraničnímu pobytu v Záhřebu jsem měla navíc možnost procestovat Chorvatsko, navštívit tak i jiné města než Záhřeb a dostat se i k moři. Ráda pak vzpomínám na jezero Jarun nacházející se v Záhřebu, které nás zachránilo před vedry, která zde byla.

Skvělé město pro Erasmus? Jednoznačně Zagreb!

Petra Schneiderová (Období: jaro 2014)
Zagreb - to je prostě skvělé místo, které si můžete vybrat pro svůj Erasmus. Místní univerzita nabízí širokou nabídku předmětů v angličtině, kde si vybere podle svého zájmu opravdu každý. Právnická fakulta přivítala zahraniční studenty ve velkém stylu, nechyběl ani slavnostní oběd či setkání s čelními představiteli univerzity. Během celého pobytu byli všichni, ať už se jednalo o koordinátory či učitele, velice nápomocní a vycházeli nám všemožně vstříc. Ačkoli se z pohledu středoevropana mohlo někdy zdát, že papírování trvá déle, nakonec se vše včas stihlo. Univerzita poskytuje opravdu dobré podmínky i co se týče ubytování na kolejích, kde můžete být v kontaktu nejenom se zahraničními studenty, ale také se samotnými Chorvaty. Jako velkou výhodu vidím i síť dotovaných menz, kde se dá najíst prakticky za hubičku. Za zmínku stojí také místní studentská organizace pro zahraniční studenty, ESN Zagreb, která organizuje kulturní, sportovní a jiné akce nebo třeba výlety. Nabízí možnost získat tzv. tutora (chorvatského studenta), který v prvních dnech pomůže s praktickými záležitostmi. Zagreb má jako hlavní město Chorvatska hodně co nabídnout a prakticky není šance se zde nudit. Na své si přijdou milovníci sportu, kultury či jiné zábavy. Město je sice rozlehlé, nicméně ne tak moc, abyste tam vždy nepotkali někoho známého. Navíc má město speciální atmosféru, kterou si budete vychutnávat každý den. Určitě se vyplatí i cestovat a poznávat nová místa. Díky strategické poloze Zagrebu je to blízko například do Bělehradu, Terstu, Benátek, Sarajeva, Lublani, či různých chorvatských měst. Jeden z mých největších zážitků je výlet do Rijeky na místní slavný karneval, kde jsme díky ESN Zagreb měli šanci být v průvodu. Erasmus v Zagrebu - užasná zkušenost, která stojí za to! Neváhejte a vyjeďte!

Široká a zajímavá studijní nabídka v Zagrebu

Tereza Salačová (Období: rok 2012)
V Zagrebu se mi ze strany fakulty dostalo velmi přátelského přijetí a příjemným překvapením bylo např. i zprostředkované přivítání naším panem velvyslancem, se kterým jsme pak udržovali kontakt během celého pobytu.\r\n\r\nCo se studia týče, byla jsem mile překvapena velmi širokou a především také opravdu zajímavou nabídkou předmětů vyučovaných v angličtině (zvláště pak v podzimním semestru). Mohli jsme se také připojit k soutěžím moot court, účastnit se v rámci výuky nejrůznějších konferencí a diskusí se zajímavými osobnostmi, nebo jet na organizované (a dotované) exkurze – např. do Londýna, kde byly domluveny návštěvy soudů a dalších institucí. Výuka je na opravdu velmi dobré úrovni, zajímavá a přístup vyučujících mohu hodnotit také jedině kladně. Ani s administrativou nebyl nejmenší problém, všechny potřebné dokumenty jsem měla vyřízeny téměř na počkání.\r\n\r\nSamotný Zagreb nabízí spoustu zábavy, sportovního a kulturního vyžití, a jelikož je hlavním městem, nenudí se tu člověk ani v zimě, kdy jsou všechna ostatní chorvatská města spíše vylidněná. Pobyt v Zagrebu mi také umožnil procestovat mně alespoň do té doby ne příliš známou oblast Balkánu (velmi populární jsou především výlety do Bělehradu, Mostaru a Sarajeva, ale např. i do Dubrovníku, Splitu, Lublaně, Trieste, Benátek, Grazu....).\r\n\r\n

Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014