University of Warsaw

Polsko příjemně překvapí

Dorota Pawlasová (Období: podzim 2013)
Proč Erasmus? Protože to je jedinečná zkušenost, kterou si i se sebelepší\r\npředstavivostí nejde představit.\r\n\r\nProč Polsko? Protože je to země, kde se dá studovat v angličtině. Je to\r\nšedá myška mezi jinými státy, o které takřka nic nevíte, o to více Vás ale\r\npřekvapí. To, že stojí za poznání Vám jistě potvrdí vyučující nejedné naší\r\nkatedry:).\r\n\r\nProč Varšava? Chtěla jsem do většího města. A můžu už teď říct, že po tom,\r\nco jsem se zamilovala do Brna a pak do Stockholmu, tak jsem se, sice na\r\ndruhý pohled, ale o to více zamilovala i do Varšavy. Vřele doporučuju\r\nzvláště pro milovníky kultury, je tam spousta kulturních akcí, častokrát\r\nzdarma. Navíc jen na UW bylo 1000 erasmáků, takže o nová přátelství není\r\nnouze a třeba právní komparace či procvičování jazyků jde samo. Poláci jsou\r\npřátelští a Čechy mají rádi, co třeba se naučit trochu polsky u českého\r\npiva?\r\n\r\nProč UW? Je to prestižní univerzita s uznávanou právnickou fakultou a mé\r\nzkušenosti tomu odpovídají. Vyučující jsou odborníky, kteří ale vynikají i\r\nvstřícným přístupem ke studentům.

Široká nabídka předmětů v AJ

Lucia Richtarechova (Období: podzim 2013)
Mám rada veľké mestá a preto som si pre môj Erasmus zvolila Waršawu a\r\nrozhodne to bol skvelý výber.\r\n\r\nDva týždne pred začiatkom semestra nám univerzita ponúkla zadarmo kurz\r\npoľštiny, v ktorom bolo možné pokračovať aj počas výuky. Predmetov v\r\nangličtine bolo tiež na výber dosť, ja som si prihlásila najmä tie, ktoré\r\nboli zamerané na európske právo. Systém tam funguje tak, že počas prvých\r\ndvoch týždňov je možné prísť na akúkoľvek hodinu a až potom si človek\r\nzáväzne volí predmety, ktoré si zapíše, čo je fajn keď neviete čo od\r\npredmetu čakať :) Inak, skoro všetky predmety z Právnickej fakulty sú\r\nvyučované v univerzitnej knižnici, ktorá je fakt super!\r\n\r\nJedinú nevýhodu som videla v tom, že nemajú menzy, ale z mlecznych barov\r\nmám aspoň kopu zážitkov.\r\n\r\nOkrem toho, Waršawa ponúka strašne veľa možností, čo sa týka zábavy (a za\r\nštudenstké ceny!!) takže určite tam nie je čas na nudu, o čom svedčí aj\r\nto, že som si svoj pobyt predĺžila o jeden smester :)

Příležitost poznat Polsko

Kateřina Brožková (Období: rok 2012)
Mnoho z Vás si určitě položí otázku, proč navštívit Polsko? Já bych k tomu měla nyní dokonce několik důvodů. Prvním by byla bezpochyby varšavská univerzita, která je velmi kvalitní a není problém si zde zapsat zajímavé předměty vyučované evropsky uznávanými odborníky. Polsko je velká země, takže se Vám nestane, že byste neměli, kam jet na výlet. Ceny jsou velmi podobné jako u nás a s přiděleným stipendiem lze celkem dobře vyžít, narozdíl od jiných zemí. Navíc se lze i za několik měsíců naučit další jazyk, který se vám může hodit. Polsko je země, která nám je v něčem velmi podobná a v něčem velmi rozdílná, rozhodně ale stojí za návštěvu.

Varšava - skvělá volba

Monika Šámová (Období: rok 2012)
Pobyt na University of Warsaw hodnotím velice kladně. Pokud svažujete jít na\r\nErasmus mimo země západní Evropy, rozhodně Vám doporučuji Varšavu. Pokud se\r\nzajímáte o lidská práva, je UW rovněž skvělá volba, na právnické fakultě totiž\r\nvyučuje dr. Adam Bodnar, který je vedoucí osobností Polského helsinského výboru\r\n(má zkušenosti se zastupováním před ESLP) a zároveň je expertem pro EU\r\nFundamental Rights Agency. Varšava jako město má kolem milionu obyvatel (žije v\r\nní mnoho mezinárodních studentů), nachází se v ní mnoho galerii, muzei a\r\ndivadel, rovněž má skvělý noční život. Kromě toho, život v Polsku je levný,\r\nřekla bych, v některých oblastech, jsou ceny nižší jako v ČR. Pokud máte v\r\númyslu cestovat, z Varšavy je skvělá dostupnost do celé Evropy (levné autobusy\r\ndo pobaltských krajin, do Berlína, levné letenky prakticky všude). Z mého\r\npohledu UW byla skvělou volbou, rok strávený ve Varšavě mi zlepšil úroveň aj (z\r\nB2 na C1), dal mi možnost poznat lidí z celého světa (s mnoha jsem doteď v\r\nkontaktu, společně cestujeme a navštěvujeme se) a hlavně mi pomohl uvědomit si,\r\n kterým směrem bych se chtěla vydat po ukončení školy.

Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014