University of Latvia, Riga

Erasmus v Rize

Barbora Nevřivová (Období: podzim 2019)

Studium na Universit of Latvia mě nijak zvlášť nepřekvapilo, systém studia je velmi podobný jako v České republice, ale samotná náročnost studia je pro studenty na Erasmu dle mého názoru o něco nižší, s projitím studia nemá průměrně pilný student nejmenší obtíže. To poskytuje dobrou příležitost k dalším sociálním aktivitám, které Erasmus nabízí. V Rize jsem se setkávala především s dalšími zahraničními studenty, zejména z dalších evropských zemí, na které narazíte na každém kroku. Co se týče kontaktu s Lotyši, ti jsou k cizincům zpravidla spíše zdrženliví, a charakterističtí svým zamračením, typickým pro východoevropské státy. Dále dle mého názoru stojí za zmínku ruská menšina žijící v Rize, neboť se jedná zhruba o třetinu celkové populace, rusky zde rozumí opravdu všichni. Riga je krásné město, pulzující životem, především její staré centrum které je v teplejších měsících plné turistů a okolní upravené parky, jimiž protéká kanál oddělující se od majestátní řeky Daugavy. V případě, že se z centra více vzdálíte, pak můžete narazit na chudší a ne příliš upravené čtvrti. Počasí není v Rize tak závratné, jak by se mohlo zdát, teplota je většinou srovnatelná s teplotou v ČR, nicméně je často pod mrakem, či prší, o to větší radost Vám pak udělá slunečný den.

Erasmus v Rize

Kateřina Pokorná (Období: podzim 2015)
Můj Erasmus v Rize byl, jedním slovem, perfektní. Splňoval v podstatě všechno, co si většina vyjíždějících studentů může přát - škola středně náročná, nádherné město, nespočet výletů, a neomezené možnosti zábavy. Z Rigy se dá opravdu vycestovat dost levně kamkoliv (jako příklad za všechny můžu zmínit zpáteční jízdenku autobusem Riga-Vilnius za 2€). Co se týče školy samotné, tak Erasmus office funguje rychle a naprosto bez problémů. Jediným problémem byl možná nedostatek předmětů vyučovaných v anglickém jazyce, ale i toto se jednoduše vyřešilo. Erasmus v Rize byl pro mne nezapomenutelným zážitkem. Získala jsem zkušenosti, které se jinak získat nedají, zlepšila jsem jazyk a co víc, získala jsem přátele na celý život. A za to to stálo.

Erasmus + v Rige

Edita Borščová (Období: podzim 2014)
Študijný pobyt Erasmus + bol pre mňa bez pochyby tým najlepším, najzábavnejším a najzážitkovejším semestrom počas môjho doterajšieho štúdia. Zlepšila som sa v jazyku, naučila som sa v reči viac improvizovať a vďaka intenzívnemu jazykovému kurzu som sa naučila základy ruštiny. Po študijnej stránke som pozrela na svoj odbor, ako aj samotné vyučovanie, z iného uhla, a tak som si vyskúšala, ako sa vyučuje aj na iných univerzitách. Po stránke osobnostnej som spoznala mnoho zaujímavých ľudí z rôznych kultúr a štátov, čo bolo pre mňa subjektívne asi najobohacujúcejšie. Pochopiteľne sme si našli čas aj na časté cestovanie, vďaka čomu som spoznala krajiny za severným polárnym kruhom, cez Škandináviu až po Rusko. Pochopiteľne sme najdetailnejšie precestovali Pobaltie, a tak som mohla tento kraj, jeho kultúru, ako aj jedinečných ľudí a ich spôsob života spoznať naozaj zblízka. Vďaka programu Erasmus som si rozšírila obzory, žila som v rôznorodej komunite, v ktorej sme sa navzájom obohacovali a samozrejme zabávali.

Spokojenost s ´druhou´ volbou Rigy

Alžběta Chovancová (Období: podzim 2013)
Musím přiznat, že Lotyšsko nebyla moje první volba mezi ostatními zeměmi, které program Erasmus nabízí. Dnes jsem ale ráda, že jsem byla přiřazena právě sem. Riga, coby starobylé hanzovní město a zároveň město, kde byl "vynalezen" vánoční stromeček, nabízí opravdu mnohé. Staré město Rigy není velké, nicméně nespočtem kaváren, klubů, galerií a krásné architektury vyvolává dojem mnohem větší metropole, než ve skutečnosti je.\r\nLotyšská univerzita je ve vztahu k zahraničním studentům dobře organizovaná. Oddělení zahraničních studií opravdu funguje a snaží se vyhovět všem požadavkům. Výběr předmětů v angličtině na právnické fakultě není velký, což je ale z hlediska oboru přirozené. Na výběr je cca ze 6 kurzů. Nicméně nabídka kurzů na celé univerzitě je velmi široká.

Velice kvalitní univerzita

Jakub Koudelka (Období: podzim 2013)
Krásné město s velkým množstvím památek i míst, kam se dá vyrazit za noční\r\nzábavou. Velice kvalitní univerzita s dostatkem kvalitních vyučujících\r\npředevším na zdejší Právnické fakultě. Příznivé ceny pro studenty z České i\r\nSlovenské republiky, výborný studentský kolektiv a též skvělé výchozí město\r\nza účelem procestování severní a východní Evropy! Vřele doporučuji každému!\r\n

Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014