University of Groningen

Není lepšího místa pro Erasmus než Groningen!

Zuzana Maloušková (Období: podzim 2013)
Zapomeňte na chůzi pěšky nebo jízdu šalinou - tady se jezdí na kole! Kamkoli,\r\nkdokoli, kdykoli. Groningen vás nepřestane překvapovat od prvního do\r\nposledního dne vašeho pobytu. Je nejmladším městem Evropy, převážná většina\r\nobyvatel jsou studenti. Při welcomming ceremony nám rektor fakulty řekl, že\r\ni kdybychom každý den zkusili jeden groningenský bar, nestihneme je do konce\r\nErasmu projít všechny (a měl pravdu). Studium na University of Groningen je\r\nsice dost náročné, ale několik probdělých nocí strávených v knihovně bude\r\nodměněno skvělými akcemi místního ESN. Na ranní projížďky po trhu, cesty do\r\nsportcentra ACLO a krásné prostory univerzity budu ještě dlouho vzpomínat.\r\nPokud nevíte, jakou školu vybrat, tak můžu říct jenom jedno - není lepšího\r\nmísta pro Erasmus než Groningen!\r\n

Studium na univerzitě s 400letou historií

Kateřina Augustínová (Období: podzim 2013)
Groningen je velmi pěkné město s typicky holandskou architekturou na severu\r\nNizozemí. Místní lidé jsou velmi milí a ochotní pomoci. Velkou zkušeností\r\nje, že ve městě máte možnost potkat mezinárodní studenty téměř ze všech\r\nzemí. University of Groningen letos slaví 400 let od svého založení. Jedná\r\nse o velmi kvalitní univerzitu, která poskytuje studentům mnoho příležitostí\r\nk rozvoji vzdělání. Velmi oceňuji univerzitní knihovnu s dlouhou otevírací\r\ndobou. Univerzita nabízí mnoho zajímavých předmětů pro zahraniční studenty a\r\njsou na ně kladeny někdy i vyšší požadavky, což rozhodně přispěje k\r\nrozšíření znalostí. Oceňuji také mnoho příležitostí k aktivitám ve volném\r\nčase, například sportovní centrum ACLO či kulturní centrum USVA. Za velkou\r\nvýhodu považuji možnost dopravit se kdekoliv na kole :). Groningen pro\r\nstudium v zahraničí je rozhodně správná volba.

Vysoká úroveň studia na nizozemské univerzitě

Eliška Krajíčková (Období: rok 2012)
Jarní semestr 2013 jsem měla možnost prožít v Groningenu, v krásném\r\nměstečku na severu Nizozemí. Město si mne hned získalo svou atmosférou,\r\nvodními kanály, charakteristickou architekturou a každodenní jízdou na\r\nkole, která je zde doslova životním stylem. Univerzita s dlouholetou\r\ntradicí poskytovala širokou nabídku kurzů vedených na velmi vysoké úrovni.\r\nNa své si v Groningenu přijdou i zájemci o sport, kteří se v univerzitním\r\nsportovním centru ACLO budou brzo cítit jako doma. Ubytování na kolejích\r\npro zahraniční studenty bylo nejlepší volbou, protože poskytovalo příjemné\r\nmultikulturní zázemí. Studijní pobyt v Groningenu mohu jen doporučit, budu\r\nna něho vzpomínat celý život.

Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014