Dresden University of Technology

Rok v německých Drážďanech

Petra Mergenthalová (Období: rok 2015)
Drážďany jsou perfektní volba. Jako první plus proč jsem se rozhodla pro Drážďany, bylo, že umožňují pobyt rovnou na dva semestry (10 měsíců), což je pro vylepšení znalostí cizího jazyka k nezaplacení. Všichni jsou tady příjemní a s jakýmikoliv problémy velmi ochotně pomohou. TU Dresden je velká univerzita, proto se člověk dostane do kontaktu s opravdu velkým množstvím studentů a užije si opravdu pravý studentský život, především na kampusu. Fantastická je menza. Především Alte Mensa, kde jsou za výborné ceny opravdu kulinářské zážitky. Lepší menzu si asi nejde ani představit. Taky knihovna je zde na vynikající úrovni, moderní stavba přímo na kampuse a dobře vybavená. Drážďany jsou sami o sobě i celkem velké a hlavně historické a turistické město, proto je tady pořád co dělat. Nespočet muzeí,galerií, zámků a to jak přímo v Drážďanech, tak v celém Sasku. Jako plus jsem brala i to, že to není tak daleko do Čech a do Brna, takže když je zde člověk na rok, není takový problém dojet domů za rodinou. Co se studia týče, není problém si zde zapsat jakýkoliv předmět, s většinou profesorů se dá domluvit na zakončení ústní zkouškou, což zde jinak vůbec nefunguje. Univerzita poskytuje i zdarma dvakrát týdně jazykový kurz němčiny všech úrovní, za který je možné dostat i kredity. Jediná nevýhoda tady je, že člověk potřebuje na všechno speciální kartičku. Není to jak u nás na všechno ISIC. A taky na všechno papír. Němci opravdu vše řeší skrz papírové formuláře a je toho po příjezdu i během studia opravdu hodně. Kdybych se měla znovu rozhodovat, jedu znovu jednoznačně do Drážďan :-)

Do Dresdenu bez obav

Ján Kvietok (Období: podzim 2013)
Každému študentovi dopočujem, aby vystúpil zo svojej komfortnej zóny a chopil sa tejto jedinečej životnej príležitosť s názvom ERASMUS. Veď kedy sa Vám ešte naskytne príležitosť stretnúť, študovať a vytvárať si priatelstvá s ľuďmi z Brazílie, Indie, Francúzka či Nemecka ? Štúdium v nemčine sa môže zdať náročnejšie ako štúdium v angličtine a odradiť študentov, ale určite sa netreba báť, vrelo odporúčam využiť možnosti výuky odbornej nemčiny a nemeckých predmetov na Právnickej fakulte MU a následne sa bez obáv prihlásiť na študijný pobyt v nemecky hovoriacej krajine!

Výhoda celoročního pobytu

Jan Fichtner (Období: podzim 2013)
Pokud se rozhodujete o výjezdu do nějaké cizí země, mohu sám za sebe jednoznačně doporučit Německo! Nejen proto, že Němci jsou velmi milí a že Vás mezi sebe rychle přijmou (nutno ovšem dodat, že s mým německým jménem mě většinou automaticky považují za Němce, což samozřejmě beru jako lichotku .-)), ale i proto, že němčina je v dnešním českém právním světě bezesporu velmi užitečným jazykem. Důkazem je skutečnost, že hned několik mých přátel z advokátních kanceláří se na mě obracelo a obrací s řešením různých německých právnických textů, se kterými si třeba tak úplně neví rady… Drážďany mohu doporučit nejen díky vynikající poloze (jsou asi 50 km za českými hranicemi), ale i díky jejich příjemné atmosféře a v neposlední řadě i proto, že zdejší právnická fakulta Vám nabízí studium na celý rok a na skutečné vypilování němčiny je jeden rok pobytu v Německu tak akorát. Tak se dvakrát nerozmýšlejte a jděte do toho, než Vás někdo předběhne!

Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014