Saxion University of Applied Sciences, School of Governance and Law, Enschede

Holandsko, Enschede

Lukáš Gron (Období: podzim 2015)
Erasmus v Enschede je určitě jednou z mých životních zkušeností. Ale je to spíše zkušenost studijní a nesplnila úplně moji předtavu o Erasmu. Vzhledem k vytvoření třídy jen pro Erasmáky je poměrně náročné se seznámit s širším okruhem místních. Bydlení poskytované od Saxionu je poměrně dost drahé na to co nabízí, ale najít si bydlení sám je dost náročné a taky nebezpečné, jste-li aspoň tolik důvěřivý jako jsem byl já na začátku. Enschede je jedno z menších, ale zato krásných městeček v Holandsku. Výhodou je blízká německá hranice kde jsou ceny cca. o 10% nižšší než v Holandu. Ale vcelku Enschede a Holandsko doporučuji. Jen se musíte připravit na to, že grant Erasmus vám rozhodně stačit nebude. Průměrná útrata za měsíc je cca. 700Eur.

Nesmírně obohacující životní zkušenost

Lucie Albínyiová (Období: podzim 2013)
Studijní pobyt pro mě byl po všech stránkách nesmírně obohacující. Rozhodně\r\njedno z nejlepších období mého života, spojené se spoustou skvělých zážitků\r\na zkušeností. Studium sice vyžadovalo hodně přípravy, prezentací, esejí a\r\nspolupráce s dalšími studenty, což však bylo přínosné v oblasti jazykových,\r\npraktických i odborných znalostí. Velmi jsem oceňovala osobní, přátelský a\r\nvstřícný přístup všech vyučujících. Škola nám také zprostředkovala nemálo\r\nexkurzí a výletů, například i několikadenní návštěvu téměř všech evropských\r\ninstitucí v Bruselu. O sociální a kulturní vyžití taky rozhodně nebyla\r\nnouze. Městečko Enschede i celá země mi navždy přirostly k srdci. Pokud\r\nbych měla možnost vycestovat ještě jednou, tak ji bez váhání využiji. Ve\r\nzkratce tedy můžu zahraniční studijní pobyt jen a jen doporučit.

Multikulturní prostředí

Michala Barvínková (Období: podzim 2013)
Enschede je menší město nacházející se ve východní části Nizozemí, téměř u německých hranic. Škola je prakticky orientovaná, takže se můžete těšit hlavně na skupinové projekty. Vyučující jsou velmi přátelští a vytváří si se studenty vztah. Škola dále pořádá různé exkurze a kulturní akce, které jsou cenově výhodné. Prostředí je zde opravdu multikulturní, mezinárodních studentů zde studuje velké množství a pocházejí z různých koutů světa.

Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014